|luni, noiembrie 18, 2019
Sunteti aici: Home » Locale » Program Oficial – Zilele Judetului Satu Mare 2015. Inna, Vunk și Faydee
  • Urmareste-ne!

Program Oficial – Zilele Judetului Satu Mare 2015. Inna, Vunk și Faydee 

Program Zilele Judetului Satu Mare 2015. În perioada 26 – 28 iunie 2015, Consiliul Județean http://avaxhome.ws/blogs/igor_lvSatu Mare, va organiza a III-a ediție a evenimentului ”Zilele Judetului Satu Mare”

Astfel, pe scena mare amenajată în Piața 25 Octombrie vor urca pe scenă după cum urmează:
Data Interval Orar Artist/Formație

Vineri 26.06.2015* 16:30- 17:25 Interpreți Leno Studio
17:30 – 18:10 Grupul “Inedit”
18:15 – 18:35 Dots
18:40 – 18:55 Bogdan Bratiș
19:00- 19:40 Corina
19:45-20:00 Deschiderea oficială
20:05 -20:50 Concert simfonic Filarmonica ”Dinu Lipatti”
21:00- 21:50 R-GO
22:00-22:50 DJ Project
23:00-24:00 VUNK

Sâmbată 27.06.2015* 14:00 – 14:20 Steluțele „Inedit”
14:25 – 14:55 Cursanții Școlii de Arte
15:00 – 17:00 Probe de sunet
17:00 -17:10 Vlady
17:10 – 17:15 Alexandra Libotean
17:15 – 17:25 Marian Buzilă
17:25 – 17:35 George Negrea
17:35 – 17:45 Cezar Petrovici
17:45 – 18:00 Tavi Bud, Adina Hodișan și Georgeta Govor
18:00 – 20:00 Miss Județul Satu Mare și cursanții Scolii de Arte (Program intercalat + Passion 4 Salsa- Raluca Dumitru, Tincuța Fernea, Vlad Belbe, Antonia Lihet, Florea Ronaldo, Luana Erdoș, Ștefania și Hermina Hotca
20:10 – 20:55 Emanuel Mirea Band
21:05 – 21:50 Trupa Maxim
22:00 -22:50 Elena Gheorghe
23:00 – 24:00 Faydee

Duminică 28.06.2015* 14:00 – 14:50 Cursanții Școlii de Arte
15:00 – 17:00 Probe de sunet INNA
17:00 – 18:00 Cursanții Scolii de Arte Satu Mare
18:10 – 18:40 Score Band
18:50 – 19:30 XXL
19:40 – 19:55 Black & White Angels
20:00 – 21:00 Children of Distance
21:10 -22:00 Deep Central
22:15 – 23:15 INNA
Foc de artificii

Prezentarea la scenă va fi asigurată de Ovidiu Matioc și Bartos Erzsebet

La scena mică, vor urca pe scenă artiști îndrăgiți de muzică populară precum:

Sâmbătă 27.06.2015

11:00 Deschidere OficialăDefilare și discurs oficialități
11:40 Ceatăra Carei
12:00 Miculeanca Micula
12:20 Oașul Negrești
12:40 Rote Rose Carei
13:00 Reketye Carei
13:20 Dansuri populare de romi
13:40 Cetatea Codrului Ardud
14:00 Reprezentanţi ai comunei Apa
14:20 Reprezentanţi ai comunei Ciumești
14:40 Reprezentanţi ai comunei Berveni
15:00 Reprezentanţi ai comunei Botiz
15:20 Reprezentanţi ai comunei Socond
15:40 Reprezentanţi ai comunei Foieni
16:00 Reprezentanţi ai comunei Tiream
16:20 Reprezentanţi ai comunei Paulești
16:40 Reprezentanţi ai comunei Tarna Mare
17:00 Luminătorii satelor
19:00 – 20:00 Rendhagyó Primástalálkozó Ungaria
20:15 – 21:00 Ansamblul Cununița
21:00 – 21:45 Ancuța Anghel
21:45 – 22:30 Petrică Mureșan
22:30 – 23:30 Nicoleta Voica

Duminică 28.06.2015

14:20 Reprezentanţi ai oraşului Livada
14:40 Cursanții Şcolii de Artă
15:20 Reprezentanţi ai comunei Beltiug
15:40 Reprezentanţi ai comunei Craidorolț
16:00 Reprezentanţi ai comunei Halmeu
16:20 Reprezentanţi ai comunei Căuaș
16:40 Reprezentanţi ai comunei Târșolț
17:00 Reprezentanţi ai comunei Culciu
17:20 Reprezentanţi ai comunei Batarci
17:40 Reprezentanţi ai comunei Vama
18:00 Reprezentanţi ai comunei Hodod
18:20 Reprezentanţi ai comunei Viile Satu Mare
18:40 Reprezentanţi ai comunei Medieșu Aurit
19:00 – 20:00 Ansamblul Bekecs din Mureș
20:00 – 21:30 Anasamblul Transilvania și Dumitru Dobrican
21:30 – 22:30 Nicolae Furdui Iancu și formația Crai Nou

Prezentatori: Nagy Orbán și Adrian Bilanici

 

Mai multe titluri din categorie: